ani

Flet Juna (Junida Kule) për banoret
ADI Gjërat pozitive – Synon të ndryshojë. Gjërat negative – I mungon guximi për konfrontime ballë përballë. Po ta kishit përballë, çfarë do t’i thoshit? “Ç’kemi Adi! Prapë të dhemb kurrizi mo? Po këmbën si e ke”?   DRITANI Gjërat pozitive – Mjaft elegant në pamje. Gjërat negative – Kur nxehet, e humbet ekuilibrin. Po ta kishit përballë, çfarë do t’i thoshit? “Të trashëgohesh”!   BJORDI Gjërat pozitive – Premtues në piano. Gjërat negative... Vazhdo
Juna : Dua një karikaturë prej teje
  28/04/09 02:40 Juna interesohet për pikturat dhe vizatimet e Adit. Ai tregon se kur ka qënë i izoluar, filloi ta praktikonte këtë gjë fillimisht duke kopjuar e më pas kuptoi se kishte aftësi në këtë gjë. Adi thotë se ka kopjuar konturet, ndërsa dritë hijet i ka bërë vetë, duke u perfeksionuar dita ditës. Juna i kërkon që t’i bëjë dhe asaj një karikaturë të tillë si për kujtim dhe Adi pranon që t’ia bëjë, por duke e vënë në dijeni se nuk është shumë i aftë. Juna i thotë se e rëndësishme është... Vazhdo

April 29, 2009  :: Big Brother 2 Albania - Thashetheme :: Comments Off on Juna : Dua një karikaturë prej teje
Tags: , , , , , , ,

Qetsori : Mimoza është njësh
12/04/09 01.20 “Mimozën nuk e ha dot njeri!” – ka thënë Qetsori duke biseduar me Adin dhe Arin. Sipas tyre kjo ndodhte sepse Mimoza ishte e bukur. Ata kanë përmendur edhe faktin që në përballjen e fundit, Dritan-Mimoza, ishte Dritani ai që la shtëpinë . Qetsori ka thënë se ai e kishte nuhatur një gjë të tillë dhe ka shprehur gjithashtu edhe frikën se nëse do t’i duhej të përballej me Mimozën, do të ishte ai që do të dilte. “Mimoza të ha kokën! Mimoza është njësh!”- ka përfunduar ai.  Vazhdo
Supermarket në shtëpi ë Big Brother Albania 2
11/04/09 23:33 Buxheti i banorëve për këtë javë është vetëm 315 lekë për banorë. Por, Vëllai i Madh, u dha atyre mundësinë, me anë të një surprize, të furnizoheshin falas me ushqime. Në kampingun e shtëpisë ishte improvizuar një market i vërtetë Euromax. Banorët duhej që brenda një kohe prej 2 minutash të merrnin cfarë ushqimesh apo artikujsh të tjerë të mundnin. Quhej i tyre cdo artikull që arrihej të vendosej mbi tavolinën e kuzhinës. Situata dhe veprimet e banorëve shkaktuan të qeshura të shumta,... Vazhdo
Eleminim i dyfishtë
11/04/09 23:03 “Big Brother” ka vendosur për një eleminim të dyfishtë. Banorët janë takuar me personat e kandiduar, dhe janë izoluar në një nga dhomat e gjumit. Mimoza dhe Dritani ishin dy personat që rrezikonin të dilnin. Publiku ka vendosur që banori që duhet të lërë shtëpinë e “Big Brother” duke humbur përfundimisht mundësinë për të fituar 70 mijë euro të ishte Dritani. Mimoza kishte një tjetër funksion në eleminim e dytë. “Big Brother” kishte vendosur dy zarfe dhe ajo duhet të zgjidhte njërin... Vazhdo
Ani : Të kam xhan lepurushi im
11/04/09 21:23 Ani ishte një nga banorët për të cilin “Big Brother” kishte organizuar një surprizë. Ai gjatë jetesës brenda në shtëpi ka folur për një histori dashurie të cilën ai e ka përjetuar në cdo cast. Gjatë spetaklit është ndjekur një klip ku Ani ka treguar për këtë dashuri. Ai ka dëgjuar një audiomesazh të vajzës së zemrës së tij e cila ka shprehur:-“Të pres dhe të kam xhan lepurushi im!” Banorët janë gëzuar nga surpriza e Anit, dhe Mimoza i ka thënë :-“Na u martove!”  Vazhdo
Aida: Adela është me komplekse
10/04/09 18:11 Aida diskuton me Antoninin për Mimozën . Sipas saj ajo ka ardhur për të përfaqësuar moshën e saj, dhe do sillet si e tillë. Ajo thotë:-“Lufta që u bë për të hapur debat ishte për të provokuar Mimozën, nëse ajo do fliste ose jo!” Aida thotë që duke ditur që Mimoza nuk merr pjesë në debate, fakti që e hap një debat duke e ditur këtë gjë, do të thotë që bëhet me qëllim. Ajo fillon diskuton për Adelajdën duke thënë:-“Kjo që thotë që e ka shoqe! Unë e kam më pak se ajo, dhe nuk e... Vazhdo
Komplimente për Junën
07/04/09 19:10 Të gjithë djemtë qëndrojnë në kopësht dhe para tyre kalon Juna e cila kishte veshur një fustan . Të gjithë cohen në këmbë dhe i bëjnë komplimente. Dritani i thotë:-“Je si Elvira Diamanti!” Antonini i dhuron një lule ndërsa Adi e fton për kërcim. Ai i thotë që mos të ndërrohet derisa ato të bëjnë një foto bashkë. Adi vazhdon duke bërë komplimenta. Ai i thotë që ajo me syze duket si profesoreshë. Ajo ia kthen me batutë:-“I ke bërë detyrat?”  Vazhdo
Qetsori : Unë e dua shumë gruan time
31/03/09 01:21 “Duhet ta jetosh vet diçka, që ta kuptosh realisht sesi është!”- u ka thënë Qetsori, Anjezës, Anit e më pas edhe Dritanit, duke folur për vështirësitë që i krijoi në raportin me bashkëshorten, dëshira e tij për të hyrë në shtëpinë e Big Brother. Ai tregoi se ishin zënë shumë. “Thonë se pas të 30-ave, rikthen jeta, nëse gjërat të kanë shkuar keq, të jepet një okazion i dytë!”. Ai ka shpjeguar se hyrja këtu i përkon me një histori të keqe që i kishte ndodhur dikur, dhe ai prandaj... Vazhdo

April 2, 2009  :: Big Brother 2 Albania - Thashetheme :: Comments Off on Qetsori : Unë e dua shumë gruan time
Tags: , , , , , , , ,

Ani : Kjo herë ishte ndryshe
p29/03/09 19:40 Ani bisedon me Arjonin për mënyrën e nominimit të kësaj here. Ai e pyet nëse kjo ishte praktikuar dhe më parë apo jo. Arjoni i tregon se ishte hera e parë, por herët e tjera mund të bëhen sic janë bërë më parë, vetëm në dhomën e rrëfimit. Ai e këshillon që të mos e vrasë mendjen për këtë herë që kaloi pasi herët e tjera do të jetë i vetëm dhe mund të thojë cfarë të dojë. Arjoni e krahason si lojë me top, ku njeri mund të shënojë e tjetri jo, por në fund mbeten miq pasi ishte një... Vazhdo

April 1, 2009  :: Big Brother 2 Albania - Thashetheme :: Comments Off on Ani : Kjo herë ishte ndryshe
Tags: , , , , , , , ,

Page 1 of 212