Arjon Muca

Arjoni,i preferuar nga publiku femeror
Secili nga personazhet e Big Brother zgjidhet per nje arsye te caktuar e per kete ai mbahet mend nga publiku. Nje nga personazhet qe me siguri mbahet mend mire eshte dhe Arjon Muca. Djaloshi nga Vlora nder shume karakteristika te personalitetit te tij, dhe pamjes se jashtme vazhdon te mbetet nje personazh i preferuar sidomos nga publiku femeror Por cfare e beri dhe si arriti Arjoni deri ketu? E kush mund ta dije me mire se prinderit e tij! “Donte te bente jeten e adoleshentit, kishte hobi sportet ekstreme dhe kerkonte gjithnje te... Vazhdo
Arjon Muca : Anjezen e pelqej por nuk e dashuroj
Cifti i veteshpallur ne “Big Brother”, Arjon -Anjeza, nuk jane tamam te tille. Kjo gje u vu re edhe gjate qendrimit te Arjonit brenda shtepise, pasi asgje nuk ndodhi me ta… Mjaftuan ca perkedhelje dhe nje puthje ne buze per t’u perfolur me tej per nje dashuri te madhe, por ja qe nuk eshte keshtu. I kontaktuar nga Sh2-shi, Arjoni ka pohuar diten e djeshme, se Anjezen e pelqen, por nuk e dashuron. Kete gje e ka diskutuar dhe me vajzen qe tashme ndodhet brenda ne shtepi. “Te dy e kemi pranuar kete fakt”,... Vazhdo
Flet Juna (Junida Kule) për banoret
ADI Gjërat pozitive – Synon të ndryshojë. Gjërat negative – I mungon guximi për konfrontime ballë përballë. Po ta kishit përballë, çfarë do t’i thoshit? “Ç’kemi Adi! Prapë të dhemb kurrizi mo? Po këmbën si e ke”?   DRITANI Gjërat pozitive – Mjaft elegant në pamje. Gjërat negative – Kur nxehet, e humbet ekuilibrin. Po ta kishit përballë, çfarë do t’i thoshit? “Të trashëgohesh”!   BJORDI Gjërat pozitive – Premtues në piano. Gjërat negative... Vazhdo
Anjeza : Kam qënë ndryshe nga Zhuljeta
04/05/09 17:55 Gjatë kohës që banorët janë duke ngrënë Arjani tregon që kishte parë një ëndërr me Zhuljetën. Ai vazhdon duke thënë që me aq sa e ka parë nga jashtë, i dukej një person negativ. Adi thotë që Arjoni rrinte shumë me të. Qetsori ia kthen:-“Doli pak i trembur Arjoni nga ajo lidhje !” Anjeza ndërhyn duke e pyetur se për cfarë lidhjeje e kishte fjalën ai. Qetsori e sqaron duke i thënë që nënkuptonte lidhjen miqësore që kishte krijuar Arjoni me Zhuljetën. Sipas tij fakti që qëndronte gjithë... Vazhdo
Anjeza per Qetsorin : Gatimin e shohin si strategji
04/05/09 16:51 Anjeza kur shikon Qetsorin duke gatuar i thotë që i duket e lodhshme fakti i të gatuarit përditë, sidomos tani që nuk ka më Arjonin që ta ndihmojë. Qetsori i thotë:-“Kot nuk jam në nominim cdo herë!” Anjeza nuk e kupton shprehjen e tij, ndaj ai e sqaron duke i thënë që banorët e kanë kuptuar që është rezistent dhe nuk gatuan për lojë. Anjeza i thotë që ndoshta banorët e kanë marrë faktin e gatimit si strategji. Ai nuk e përjashton si mundësi, dhe shton që nuk e shikon si dicka negative.... Vazhdo

May 7, 2009  :: Big Brother 2 Albania - Thashetheme :: Comments Off on Anjeza per Qetsorin : Gatimin e shohin si strategji
Tags: , , , , , ,

Arjoni : Anjezën e pëlqej, por nuk e dashuroj
Çifti i vetëshpallur në “Big Brother”, Arjon -Anjeza, nuk janë tamam të tillë. Kjo gjë u vu re edhe gjatë qëndrimit të Arjonit brenda shtëpisë, pasi asgjë nuk ndodhi me ta… Mjaftuan ca përkëdhelje dhe një puthje në buzë për t’u përfolur më tej për një dashuri të madhe, por ja që nuk është kështu. I kontaktuar nga Sh2-shi, Arjoni ka pohuar ditën e djeshme, se Anjezën e pëlqen, por nuk e dashuron. Këtë gjë e ka diskutuar dhe më vajzën që tashmë ndodhet brenda në shtëpi. “Të dy e kemi pranuar... Vazhdo
Anjeza : Eltoni doli kot
04/05/09 12:59 Qetsori dhe Anjeza duke diskutuar për bindjet e tyre politike kujtojnë Eltonin. Qetsori mendon që Eltoni pavarsisht se kishte udhëtuar shumë, nuk tregoi asgjë brenda në shtëpi. Anjeza e kundërshton duke i thënë që gjërat më të rëndësishme Eltoni ia ka treguar . Ajo vazhdon duke treguar që ai merrej me projekte. Qetsori shprehet kurioz për të ditur disa prej tyre, por Anjeza nuk pranon t`ia thotë. Sipas saj Eltoni kishte shumë gjëra pozitive që Qetsori nuk kishte arritur t`i kuptojë. Qetsori thotë:-“Doli... Vazhdo
Mbrëmje me emocione
03/05/09 01:55 Një pjesë e banorëve, të mbledhur në kuzhinë, bisedojnë për surprizat e kësaj nate. Anjeza thotë se u emocionua për ardhjen e Arjonit dhe u tregon atyre fjalët që shkëmbyen për pak caste. Ajo thotë edhe batutën e Arjonit që u shpreh se Anjeza nuk del këtë mbrëmje dhe lulet do t’ia jepte Bjordit nëse dilte Adela. Adela me të qeshur shprehet se do ta sqarojë këtë gjë me Arionin kur të dalë. Adi pyet se dhe sa banorë mund të eleminohen nga loja, para finales. Bjordi mendon se do të ketë dhe... Vazhdo

May 5, 2009  :: Big Brother 2 Albania - Thashetheme :: Comments Off on Mbrëmje me emocione
Tags: , , , , , ,

Big Brother Albania 2 , Arjon Muca, Intervista
Pse ishe në “Big Brother” Arjon? Kërkoja një trampolinë ideale për t’u hedhur në synimet e mia. Ato lidhen me botën e televizionit ku dëshiroj të bëhem prezantues, por njëkohësisht do të konkurroj edhe në Akademinë e Arteve të Bukura për aktor. A mund të jetë dialekti që ke në të folur problem për këtë gjë? Për këtë arsye, do të ndjek edhe një kurs gjuhe dhe diksioni. A pamë një Arjon të vërtetë në “Big Brother 2”? Edhe unë nuk e kisha parë veten asnjëherë kaq të... Vazhdo
Arjon Muca flet për banoret
ADI Gjërat pozitive – Humori Gjërat negative – Manipulimi Po ta kishe përballë, çfarë do t’i thoshe? “Në çdo pikë të territorit shqiptar, ndjehem si në shtëpinë time”   PAVLINI Gjërat pozitive – Kuraja Gjërat negative – Jo i mirinformuar për Kanunin Po ta kishe përballë, çfarë do t’i thoshe? “Shpresoj të të shikoj sa më shpejt bashkë me fëmijët e tu”   DRITANI Gjërat pozitive – Djalë perfekt Gjërat negative – Serioziteti i tepërt Po... Vazhdo

Page 1 of 2412345...1020...Last »