Jeta Faqolli

Muzika Shqiptare – gjithë verën në restaurantin “Royal” Ulqin
Vera për këngëtarët është e mirë edhe për diçka tjetër. E tillë sepse i sjell jo pak të ardhura estradës kosovare. Tashmë shumica prej këngëtarëve kanë bërë kontrata me diskoteka dhe klube e kafe nëpër Ulqin, Durrës, Velipojë dhe vende të tjera bregdetare shqiptare, ku edhe do ta kallin me këngën e tyre, qoftë popullore e ndonjë ritëm tallava pas rakisë. Tashmë mësohet se këngëtari Mehedin Përgjegjaj – Meda është i rezervuar për të kënduar në Ulqin,në restaurantin Royal. Ja pra edhe nje pjese... Vazhdo

June 21, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Muzika Shqiptare – gjithë verën në restaurantin “Royal” Ulqin
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Jeta Faqolli: Më pëlqen të zhvishem me stil
Në fakt, në sinkron me këtë synim, Jeta pak kohë më parë ka ndryshuar edhe look, duke u shndërruar në “kokëkuqe”. Por çfarë do të thotë me stil, sepse këngëtarja nuk e ka sqaruar shumë: të mos jesh vulgare, të jesh në një hap me modën, të jesh e vetëpërmbajtur?! Në performancat e saj skenike Jeta zakonisht preferon të ndërthurë klasiken me modernen, ndërsa në klipin veror “It’s time” e kemi parë të shfaqet edhe me boksera. Këngëtarja e “It’s time”, e cila ka bashkëpunuar me treshen e... Vazhdo

November 9, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Jeta Faqolli: Më pëlqen të zhvishem me stil
Tags:

Jeta Faqolli: Jam ende single, në pushime isha me kushërirën time
Ka preferuar që edhe këtë verë të bëjë pushime e vetme dhe në shoqëri të kushërirës së saj. Pushimin e ka filluar menjëherë pasi ka lançuar këngën “It’s time”, të cilën e ka realizuar në duet me grupin Deepsystem. Jeta Faqolli edhe këtë herë tregon që ka linja të mira trupore dhe nuk ngurron asnjëherë që të zhvishet, përkundër disa këngëtareve të tjera, të cilat ndoshta për shkak të fizikut jo perfekt, asnjëherë nuk shfaqin interes të tregojnë linjat në publik. Edhe pse menduam që këtë... Vazhdo

August 22, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (1)
Tags:

Jeta Faqolli: “Familja, ëndrra e çdo femre”
Për shumicën e publikut, këngëtarja e re Jeta Faqolli, i përket këngëtareve që vijnë nga diaspora dhe kanë konsoliduar suksesin e tyre atje. Pak e dinë që vajza ka lindur dhe është rritur në Shqipëri, ndërsa Maqedonia është vendi që i dha suksesin e parë të madh. Atje, me sa duket, këngëtarja ka mësuar sekretet për t’u bërë e famshme, sigurisht duke pasur një talent të mirë, dëshirë për të investuar te muzika dhe instiktet që ngjallin “Provokimet”, sikundër titullohet albumi më i suksesshëm... Vazhdo

September 7, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Jeta Faqolli: “Familja, ëndrra e çdo femre”
Tags:

Jeta Faqolli, ne lidhje me Benin e “Kafazit”
Bota është vërtetë e vogël. Në edicionin e fundit të “Kafazit të Artë”, Jeta Faqolli ishte një nga këngëtaret e ftuara në shtëpinë e kafazierëve. Por, askush nuk do ta besonte se ajo kishte një simpati të kahershme për një nga personazhet e dala nga ky reality show. Bëhet fjalë për Arben Kasëmin, djaloshin nga Puka që krijoi aq shumë situata debati me Alban Rexhën. E pra, Beni dhe Jeta Faqolli janë në një lidhje dashurie, që ka nisur gjatë muajve të verës dhe që vazhdon aktualisht. Ata njihen prej... Vazhdo

October 14, 2009  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Jeta Faqolli, ne lidhje me Benin e “Kafazit”
Tags: ,

Jeta Faqolli provokon plazhistët me bikini mbi motor
Këngëtarja Jeta Faqolli ka vendosur që për këtë verë aventurat mos të kenë fund dhe kështu edhe performancat e saj provokuese në bregdet. Më të fundit janë disa foto të Jetës, ku ajo shfaqet në bregdet me rroba banje mbi një motor dhe në skena shumë provokuese. Një stil “alla brazilian” i rrobave të banjës nxjerr në pah fund shpinën e Faqollit më shumë se kurrë dhe në fakt këto lloj provokimesh Jetës duket se i pëlqejnë. Së bashku me shoqërinë e saj në një nga plazhet e Ulqinit këngëtarja nuk... Vazhdo

August 16, 2009  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Jeta Faqolli provokon plazhistët me bikini mbi motor
Tags:

Jeta Faqolli nxjerr të brendshmet në festën e ditëlindjes
Pasi ka nxjerrë në treg këngët “Aman, derman”, “Provokimet”, “Konkurerenca”, “Vetëm me ty”, këngëtarja Jeta Faqolli ka organizuar një festë të madhe për ditëlindjen e saj këto ditë në Tiranë. Edhe pse ka patur shumë komente për zotësinë e saj si këngëtare, përsëri u pa se miqtë këngëtarë nuk i kishte të paktë. Në festën e organizuar ishin shumë të ftuar; si Flori Mumajesi, Gent Demaliaj, Kastro Zizo, Anjeza Branka, Ingrid Gjoni, të cilët kanë ndjenjur... Vazhdo

January 17, 2009  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (2)
Tags: ,