komuna e ulqinit

Kryetari i Komunës së Ulqinit:Telegram Ngushllimi Presidentit të Shqipërisë
KOMUNA E ULQINIT Presidentit të Republikës së Shqipërisë z. Bamir Topi Telegram ngushëllimi Me hidhërim të thellë morem lajmin e aksidentit tragjik që ndodhi në Himarë ku humbën jeten 13 të rinj,një ngjarje tragjike që tronditi jo vetëm familjaret e viktimave por mbarë popullin shqiptarë. Prandaj në emer të qytetarëve të komunës së Ulqinit dhe në emrin tim personal, ju shpreh ngushëllimet më të sinqerta Ju Zoti President,familjarëve qe pësuan nga kjo tragjedi si dhe gjithë popullit shqiptar. Kryetari ... Vazhdo

May 22, 2012  :: Anketë / Anketa :: Comments Off on Kryetari i Komunës së Ulqinit:Telegram Ngushllimi Presidentit të Shqipërisë
Tags: , ,

Aksident rrugor në Ulqin,vdes Gani Zeneli
Një aksident fatal ka ndodhur pasditen e së shtunës në komunë të Ulqinit, ku humbi jetën  64 vjeçari, Gani Zeneli. Ngjarja tragjike ka ndodhur në rrugën Nëna Terezë në ora 17:30,mu para furrës së bukës Jadran, si pasojë e së ciles ka humbur jetën kalimtari kur Gani Zeneli duke kaluar rrugën,si pasojë e përplasjes ishte automjeti I tipit Golf 3,ku autori i aksidentit eshtë nga Ulqini M.L.(33). Policia ka nisur hetimet për zbardhjen e ngjarjes.  Vazhdo

May 20, 2012  :: Anketë / Anketa :: Comments Off on Aksident rrugor në Ulqin,vdes Gani Zeneli
Tags: , , , ,

Komuna e Ulqinit organizon mbajtjen e  disa kurseve për Gra
Thirrje për shfaqje interesi       NJ O F T I M Në kuadër të projektit i finansuar nga Bashkimi Europian “QENDRAT E RESURSËVE GJINORE PËR ORIENTIM DHE KUALIFIKIM PROFESIONAL TË GRAVE TË PERJASHTUARA NGA JETA SOCIALE NË SHQIPËRI DHE MAL TË ZI”, Komuna e Ulqinit organizon mbajtjen e  disa kurseve për gra ne fusha te ndryshme. Me këtë rast lajmërojme të gjitha gratë të cilat janë të interesuara se kurse do të mbahen per:   – Rrobaqepësi – Gjuhë Italiane – Gjuhë Angleze – Punë... Vazhdo

May 11, 2012  :: Bota :: Comments Off on Komuna e Ulqinit organizon mbajtjen e disa kurseve për Gra
Tags: , , , , ,

Cungu priti përfaqësuesit e Agjensisë për Zhvillim Rajonal-Jug të Kosoves
Takimi me Agjensinë për Zhvillim Rajonal-Jug të Kosovës Kryetari i komunës së Ulqinit z. Nazif Cungu prit sot në takim përfaqësuesit e Agjensisë për Zhvillim Rajonal-Jug të Kosoves me të cilët është folur për mundësitë e bashkpunimit të bizneseve Kosovare me ato të Malit të Zi, posaçerisht me bizneset e Ulqinit. Drejtori ekzekutiv i Agjensisë për Zhvillim Rajonal-Jug të Kosoves z.Valentin Hoxha falenderoj kryetarin e komunës së Ulqinit për pritjen e rezervuar dhe prezantoi para ti punën dhe aktivitetin e kësaj... Vazhdo

May 11, 2012  :: Lajmet / Vijesti :: Comments Off on Cungu priti përfaqësuesit e Agjensisë për Zhvillim Rajonal-Jug të Kosoves
Tags: , ,

Nazif Cungu priti në takim kryetarin e shoqetes Ana e Malit – New York z. Naser Çabaj
Takimi me Naser Çobaj, kryetari i shoqetes Ana e Malit – New York Kryetari i Komunës së Ulqinit z.Nazif Cungu priti në takim kryetarin e shoqetes Ana e Malit – New York z. Naser Çabaj. Gjatë këtij takimit z. Çobaj fillimisht përshendeti kryetarin Cungu për detyren dhe obligimin e ri që ka marr në drejtimin dhe udhëheqen e komunës së Ulqinit dhe njëkohesisht e përgezoi ate për punët e ndermarra deri tani që të bëjnë optimist për një të ardhme më të mirë të komunës së Ulqinit. Ai bëri një ekspoze të... Vazhdo
Edi Rama viziton Ulqinin,kërkon Universitet shqip në Mal të Zi
Kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama, i shoqëruar nga deputetët e Qarqeve të Shkodrës dhe Lezhës zhvilloi një vizitë në Malin e Zi. Gjatë kësaj vizite, e para në cilësinë e kryetarit të Partisë Socialiste, Edi Rama zhvilloi një numër takimesh me përfaqësues të komunitetit shqiptar. Ndër të tjera ai u takua me kreun e komunës së Ulqini, z. Nazif Cungu, kryetarët e të pesë partive shqiptare në Malin e Zi, si dhe deputetin e zonës Genc Nimanbegun. Në takime Rama propozoi një iniciativë të përbashkët për... Vazhdo
Ulqini ka shumë gjëra për të bërë – Video
Ulqini ka një listë të gjatë gjërash për të bërë dhe jam i sigurt që kjo dihet gjerësisht. Them se janë tri detyra kryesore. Njëra është ndërtimi dhe përmirësimi i infrastrukturës, rrugët, sistemi i komunikimit, sistemi i tubacioneve, që të mos shkatërrohet natyra dhe shumë gjëra të tjera në këtë aspekt. E dyta është ndërgjegjësimi i arenës botërore dhe asaj të Malit të Zi për Ulqinin. Shumë ulqinakë s’e dinë që për shkak të kohës së gjatë të izolimit,Ulqini s’është më në hartën... Vazhdo

April 23, 2012  :: Lajmet / Vijesti, Opinione :: Comments Off on Ulqini ka shumë gjëra për të bërë – Video
Tags: , , , , ,

Kryetari Nazif Cungu prezantoi ofertën turistike të Ulqinit
Nga Besim Toska Zyrtarë nga Komuna e Ulqinit dhe hotelet kanë promovuar sot ofertën turistike Ulqini 2012. Ata kanë kërkuar nga turistët më besnik e që janë kosovarët që edhe sivjet në numër edhe më të madhe të pushojnë në plazhet e Ulqinit. Nazif Cungu, kryetar i Komunës së Ulqinit, tha se pikë synim kryesor është rikthimi i fuqisë së Komunës së Ulqinit që përsëri të dalim e para nga të gjitha komunat tjera të Malit të Zi, sidomos me turizëm siç ishim dikur dhe kjo kërkon punë e mund. Puna e parë... Vazhdo
Raporti i funksionimit të vetëqeverisjes lokale në Komunën e Ulqinit – Video
1.Izvjestaj MUP Lok samouprava 2.Pismo opozicije.PDF_DPS_DUA_PDP Nga ana e Ministrisë së punëve të brendshme, dje kemi marrë Raportin për funksionimin e organeve të vetëqeverisjes lokale në Komunën e Ulqinit i cili është hartuar pas kontrollit të iniciuar nga përfaqësuesit e Partisë demokratike të socialistëve (PDS), Unionit demokratik të shqiptarëve (DUA – UDSH) dhe Partisë së Propsperitetit demokratik. Raporti përfshinë periudhën prej emërimit tim, pra prej datës 22 shtator 2011 deri me datën 05 mars 2012... Vazhdo
Ndarja e bursave për studentet më të mirë nga Ulqini
Në kuader të kremtimit të ditës së Komunës së Ulqinit, sot kryetari i Komunës z.Nazif Cungu ndau bursa për studentet më të mire të qytetit. Në hapje të këti solemniteti kryetari Cungu i uroi të gjithë studentet e pranishem për punen dhe suksesin e arritur deri më tani duke ju kujtuar se ndarja e këtyre bursave ka për qellim nxitjen e mëtutjeshme për arritjen e rrezultateve më të mira në studime dhe fitimin e njohurive kompatibile me arritjet europiane. Kryetari poashtu i porositi studentet që të vazhdojnë edhe... Vazhdo

April 11, 2012  :: Kulturë / Kultura, Ngjarjet - Events :: Comments Off on Ndarja e bursave për studentet më të mirë nga Ulqini
Tags:

Page 4 of 11« First...23456...10...Last »