kryetar

Jep betimin kryetari i ri i Ulqinit,Nazif Cungu – Video
Nazif Cungu, kryetar i ri i Komunës së Ulqinit Lideri i Frocës së re demokratike, Nazif Cungu, ka dhënë sot betimin solemn për kryetar të Komunës së Ulqinit. Kryetari i ri i Komunës së Ulqinit Nazif Cungu,solemnisht u betua se do t’i kryejnë detyrat dhe ushtrojnë pushtetin si kryetar i  Komunës së Ulqinit, me nder, me besnikëri, paanësisht , me ndërgjegje dhe në pajtim me ligjin, në mënyrë që të sigurohen kushte për jetë të qetë për të gjithë. Në mbledhjen e jashtëzakonshme të Kuvendit lokal e cila... Vazhdo
Hajdinaga edhe një mandat në krye të Ulqinit
Ulqin, 15 gusht – Kryetari i Komunës së Ulqinit, Gëzim Hajdinaga, funksionar i lartë i Unionit Demokratik të Shqiptarëve /UDSH/, që në vitin 2006 është në këtë post, ndodhet para mandatit të ri, tashmë të konfirmuar në partinë të cilës i takon, por edhe në selitë e partnerëve të koalicionit që ushtron pushtetin lokal në Ulqin, njofton KosovaLive. Nënkryetari dhe deputeti i UDSH-së, Mehmet Zenka, ka deklaruar se Hajdinaga pa asnjë mëdyshje do të jetë edhe një mandat kryetar i Komunës së Ulqinit. “Fundja,... Vazhdo
Rruga Ulqin – Sukubin premtim i Gëzim Hajdinagës
Kryetari i komunës së Ulqinit para kryeministrit të Malit të Zi,z.Igor Lukshiq vlerësoi shumë të rëndësishme lidhjen e  segmentit rrugor Ulqin – Sukubin me rrugën e kufirit me Shqipërin,Muriqan  për zhvillimin e kësaj zone, duke theksuar se ndërtimi i këtij segmenti është një premtim i mbajtur i qeverisë. Kryetari Hajdinaga u shpreh se rruga Ulqin – Sukubin – Muriqan shumëfishon marrëdhëniet tregtare,turistike dhe marrëdhëniet e gjithanshme me Shqiperin,Kosovën dhe Maqedoninë.“Rruga Ulqin... Vazhdo
Ali Rexha kryetar i ri i PPD-së
Ulqin – Të dielën në Ulqin, me dyer të mbyllura, u mbajt Kongresi i katërt i Partisë së Prosperitetit Demokratik. Kongresi për kryetar të ri të partisë zgjodhi Ali Rexhën. Kuvendi zgjodhi edhe Këshillin Drejtues të partisë në përbërje prej 11 anëtarësh, ndërsa funksionarët e tjerë udhëheqës të partisë do të zgjedhen në mbledhjen konstituive të Këshillit Drejtues të partisë që do të mbahet së shpejti. Në njoftimin për shtyp të PPD-së thuhet se me këtë përfundoi edhe kriza dyvjeçare e PPD-së... Vazhdo

May 4, 2009  :: Shtypi / Mediji :: Comments Off on Ali Rexha kryetar i ri i PPD-së
Tags: , , , , ,

Kumtesë për Opinjon: LD në MZ fton partitë politike shqiptare  për bisedime
Menjëherë pasi dje, më 26. 01. 2009, pas një debati të gjerë e të ashpër, Kuvendi i Malit të Zi, me votat e pozitës DPS-SDP-DUA-HGI, aprovoi vendimin për shkurtimin e mandatit me kundërshtim të opozitës, pasi nuk kishte asnjë arsye valide për të bërë këtë, përpos planeve që atyre u janë të njohura dhe shumicën e gishtave, dhe, pasi që sot në orët e hershme të ditës, kryetari Filip Vujanoviq, shpalli zgjedhjet e parakohshme paramentale për datën 29 mars 2009, po sot, në orët e pasditës Këshilli Drejtues... Vazhdo

January 29, 2009  :: Lajmet / Vijesti :: Comments Off on Kumtesë për Opinjon: LD në MZ fton partitë politike shqiptare për bisedime
Tags: , , , , ,