Linda Halimi

Linda planifikon ta bëjë dasmën në jaht, në Xhamajka
Ka orë që ka aderuar në vendin që e deshi aq shumë. Por, përkundër kësaj këngëtarja Linda Halimi ka nis të ndjej mall për vendlindjen e saj. I ka ndodhur edhe më herët të largohet nga Kosova, por gjithnjë është kthyer prej nga është nisur. E tani, gjërat kanë ndryshuar. “Do të jetë vizitë pune por edhe jetese. Tani do të jetoj në Amerikë, bashkë me bashkëshortin tim!”, kështu thekson mes tjerash gjatë një interviste për “Tribuna Shqiptare” këngëtarja Linda Halimi. E pyetur për dasmën, Linda... Vazhdo

December 8, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Linda planifikon ta bëjë dasmën në jaht, në Xhamajka
Tags:

Linda Halimi tregon te pasmet
Tashmë ajo nuk fsheh asgjë, edhe kur është fjala për tu reklamuar. Kjo është këngëtarja Linda Halimi e cila kohë më parë vetëm dëgjohej zëri i saj, për shkak se nuk hynte në fëmrat elegante, por ato që kanë probleme me mbipeshën, e tashmë ajo duket të paktën në këtë foto shumë seksi. Linda sapo ka realizuar një set fotografik mjaft “Hot” te fotografi Veton Osmani, ndërsa në këtë foto tregon sensualitetin e saj dhe të pasmet. /Albavipnews/  Vazhdo

October 12, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Linda Halimi tregon te pasmet
Tags: , , , , , , , , ,

Bilanc negative per Linda Halimin. Tre mije “dislike”…Video + 18
Por siç duket ky projekt i kengetares se njohur nuk eshte mirepritur nga fansat dhe publiku shqiptar. ”I just wanna” titullohet kenga dhe klipi me i ri i kengetares Linda Halimi, i cili ka kohe qe po promovohet nga vete kengetarja permes rrjeteve sociale. Por siç duket ky projekt i kengetares se njohur nuk eshte mirepritur nga fansat dhe publiku shqiptar. Edhe pse gjithmone eshte pelqyer per vokalin e saj perkunder sensualitetit te cilin nuk e ka pasur ne fillim, kete radhe ky projekt i saj nuk eshte pritur mire, madje ka filluar... Vazhdo

September 19, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Bilanc negative per Linda Halimin. Tre mije “dislike”…Video + 18
Tags: ,

Zizo tallet me Linda Halimin?
Kemi pare te flitet shume keto dite per kengetaren Linda Halimi, e cila sapo ka publikuar nje klip qe eshte per te rritur. Emra i saj eshte permendur gati cdo dite ne faqet e shtypit roze, me intervista te ndryshme ku eshte folur edhe per Linden si biznesmene, marketingun e te cilit e ben shpesh edhe vete kengetarja ne rrjetin social “Facebook”. E kete fakt duket se e kane vene re edhe koleget e saj e nje prej tyre Kastro Zizo ka dhene edhe “opinionin” e tij ne lidhje me bizneset e saj. Edhe Kastro ka zgjedhur “Facebook”-un... Vazhdo

September 19, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Zizo tallet me Linda Halimin?
Tags: , , , , , , , , , ,

Videoklipi i ri i Linda Halimit, ‘+18’ + Video
Linda Halimi ka përfunduar xhirimet e videoklipit të ri, të cilin mund ta shohin vetëm ata që kanë mbushur moshën 18 vjeçare. Kënga quhet “I Just Wanna…”, ndërsa për klipin është angazhuar produkisoni Imagine. Në profilin e saj në Facebook, Linda e ka quajtur këtë video si ‘mjaft të nxehtë’, ndërsa në një intervistë ka deklaruar se ka edhe shumë sekuenca nudo. “Pjesët nudo normalisht që janë pjesët më të nxehta në videoklip. Shumë gjëra që kam bërë kanë qenë tabu këtu në Kosovë. Mirëpo,... Vazhdo

August 30, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Videoklipi i ri i Linda Halimit, ‘+18’ + Video
Tags:

Intervista me Linda Halimin kushtoj 200 euro
Ajo eshte bere pjese e nje kompanie muzikore ne Los Angelos ndaj dhe qe ketej e tutje cdo nje interviste me te do te kushtoj 200 euro. Kete shume e ka kerkuar vet Linda, e cila pohon se çdo fjale qe flet ajo ne media duhet ti paguaje edhe nje perqindje kesaj kompanie. “Kengen me te re e kam lançuar mbreme ne imunes me pagese dhe tashme nuk me lejohet te bej intervista falas . Jam ne bashkepunim me nje kompani ne Los Angelos dhe ata ma kane kerkuar kete si pjese te kontrates. Qe kete vit do te shkoj atje per te vahzduar karrieren muzikore. Keshtu... Vazhdo

August 29, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Intervista me Linda Halimin kushtoj 200 euro
Tags:

Linda Halimi ka mesazh për gazetarët
Këngëtarja Linda Halimi ka zgjedhur rrjetin social facebook, që t’ua dërgoj ’2-3 fjalë’ gazetarëve. Kohëve të fundit është përfolur shumë në media martesa e saj me të fejuarin e saj, reperin Big D. Dhe kjo duket ti ketë penguar Lindës, e cila as nuk e ka pohuar dhe as nuk e ka mohuar këtë lajm. Linda në rrjetin social facebook ka shkruar:  ““Pse të pohoj, pse të mohoj? Pse kam nevojë t’i jap dikujt detajet e jetës tepër personale time? Shumë herë kam dhënë detaje më shume seç duhet rreth jetës... Vazhdo

August 4, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Linda Halimi ka mesazh për gazetarët
Tags: , , , , , , , ,

Muzika Shqiptare – gjithë verën në restaurantin “Royal” Ulqin
Vera për këngëtarët është e mirë edhe për diçka tjetër. E tillë sepse i sjell jo pak të ardhura estradës kosovare. Tashmë shumica prej këngëtarëve kanë bërë kontrata me diskoteka dhe klube e kafe nëpër Ulqin, Durrës, Velipojë dhe vende të tjera bregdetare shqiptare, ku edhe do ta kallin me këngën e tyre, qoftë popullore e ndonjë ritëm tallava pas rakisë. Tashmë mësohet se këngëtari Mehedin Përgjegjaj – Meda është i rezervuar për të kënduar në Ulqin,në restaurantin Royal. Ja pra edhe nje pjese... Vazhdo

June 21, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Muzika Shqiptare – gjithë verën në restaurantin “Royal” Ulqin
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Linda Halimi është fejuar me reperin Big D
Gazeta “Kosova Sot”, publikoi e para e lajmin me disa burime se këngëtarja kosovare Linda Halimi është e lidhur me reperin Big D. Vajza u mundua ta mohojë, ndërsa dje ajo e ka vënë në gisht unazën – simbol i dashurisë në Ditën e të Dashuruarve. Linda nuk do të tregojë se me kë në Facebokun e saj, ndërsa ne kërcyem për ta parë në portalin e reperit me ngjyrë, Big D, edhe ai e kishte vënë po më 14 Shkurt se është fejuar. Atëherë barazimi ynë del se këngëtarja me zërin e veçantë është fejuar pikërisht... Vazhdo
Sa harxhuan dhe sa fituan këngëtarët shqiptarë gjatë vitit 2011
Kanë bërë dasma deri në 100 mijë euro, kanë blerë vila 1 milion euro, por kanë fituar gjithashtu disa miliona. Në listën e më të shtrenjtëve futen Elvana, Adelina Ismajli, Ermali, Tuna, Genta, Nora, Flori, Çiljeta, Zanfina, Dafina, Zajmina, Gjyste Vulaj.. Make up nga 100 deri në 500 euro, videoklipet nga 1000 deri në 10.000 euro, fustanet jo më lirë se 1000 euro, dasmat deri në 100.000 euro, kurse vilat maksimumi 1 milion euro. Viti i kaluar ka qenë një nga vitet me më shumë aktivitete që ka përjetuar bota shqiptare... Vazhdo

Page 1 of 212