Mediat Angleze: Cana jeton me Zana Krasniqin
Gratë, të fejuarat dhe të dashurat e futbollistëve tërheqin vëmendjen e publikut, ashtu ka ndodhur edhe me Lorik Canën. Sapo është transferuar te Sunderland, gazeta “The Sunday Sun” raporton për lidhjen e tij sentimentale me ish-Miss Kosova, Zana Krasniqi. “Një bukuroshe e re ardhur në Veri, dhe ajo është një ndër vajzat me stil dhe sharm të veçantë”, – shkruan gazeta për jetën private të Canës. “Zana Krasniqi, e dashura e futbollistit të Sunderlandit, Lorik Cana, konkurroi në ‘Miss Universe’,... Vazhdo

October 16, 2009  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Mediat Angleze: Cana jeton me Zana Krasniqin
Tags: ,

Organizimi teritorial në Mal të Zi nën prizmin e dy projektligjeve aktuale
Cenim i të drejtës kushtetuese Projektligji për Organizimin Territorial të Malit të Zi, ka të bëjë drejtpërdrejt me interesat e trevës së Malësisë, dhe në bazë të asaj se çka ofron ky Projektligj mund ta quajm lirisht edhe si Projektligj kundër Komunës së plotë të Tuzit. Është pra kjo një tentativë që Malësisë definitivisht ti merret e drejta për tu organizuar dhe per të pasur vetëqeverisjen e vet lokale ashtu sikur janë njësitë e tjera territoriale në Mal të Zi. Banorëve të Malësisë, me popullsi... Vazhdo

October 16, 2009  :: Shoqëria / Društvo :: Comments Off on Organizimi teritorial në Mal të Zi nën prizmin e dy projektligjeve aktuale
Tags: , , ,

Po?ela gradnja autoputa od Bara do Boljara – Video
Danas su zvani?no po?eli radovi na autoputu kroz Crnu Goru, od luke Bar do Boljara na granici sa Srbijom. Predsjednici vlada Crne Gore Milo ?ukanovi?, Srbije Mirko Cvetkovi? i Hrvatske Jadranka Kosor su presijecanjem vrpce u mjestu Gornje Mrke, kod Podgorice obilježili po?etak radova na autoputu. Crnogorski premijer je izjavio je da je ovo po?etak radova na najvrijednijem projektu u Crnoj Gori. “Izgradnjom autoputa Bar- Boljare valorizova?emo sve razvojne potencijale naše zemlje i to je šansa za dalji zamah investicija i preduzetništva.... Vazhdo
Nema zainteresovanih za Adu i Veliku plažu
Podgorica – Rok za dostavljanje prijava za u?eš?e na tenderu za dugoro?ni zakup Velike plaže i Ade Bojane isti?e danas, a do sino? nije stigla nijedna prijava. Ukoliko ponuda ne bude ni danas, što je prema o?ekivanjima u Vladi vrlo vjerovatno, tender ?e biti poništen. Prema pravilima tendera, danas isti?e rok za dostavljanje “neobavezuju?ih” prijava, a kompanije ?ije bi ponude bile prihva?ene, kona?ne ponude trebalo bi da dostave do 15. februara 2010. godine. Kako sada stvari stoje, od toga ne?e biti ništa. Tenderska komisija... Vazhdo

October 15, 2009  :: Ekonomia / Ekonomija :: Comments Off on Nema zainteresovanih za Adu i Veliku plažu
Tags: , , ,

Vazhdimi i fiaskos në investime dhe administratë në Komunën e Ulqinit
Kur nuk realizohet buxheti atëherë bëhet reabalansi. Ashtu shkruan në Ligj. Me rebalanc, zakonisht bëhen ndryshime 2 deri në 5%. Në raste të veçanta korrigjimet janë më të mëdha pasi që pas buxhetit paramendohet që qëndrojnë ekspert dhe njerëz serioz. Kur është Ulqini në pyetje rebalanci i buxhetit nuk është hera e parë por kësaj radhe ky rebalanc duhet të jetë rreth 70%  çka nuk është e shënuar prej që ekziston buxheti i shkruar. Prej 16,220.000 EUR, sa janë të parapara për vitin 2009, për tetë muajt... Vazhdo

October 15, 2009  :: Politika :: Comments Off on Vazhdimi i fiaskos në investime dhe administratë në Komunën e Ulqinit
Tags: ,

Novoizabrani ambasador Austrije u Ulcinju
?vrš?e veze i u kulturi Ulcinj – Novoizabarani ambasador Austrije u Crnoj Gori Martin Pamer boravio je ju?e u radnoj posjeti Ulcinju gdje je sa gradona?elnikom Gzimom Hajdinagom razgovarao o unapre?enju saradnje. Pamer je kazao da su vizna liberalizacija i dalje evropske integracije vrlo važni procesi za budu?nost Crne Gore i najavio da ?e saradnja austrijske ambasade u Podgorici i Ulcinja dominantno biti na poljima kulture, turizma i komunalne infrastrukture. Poželjevši Pameru sre?an dolazak i rad u Crnoj Gori, Hajdinaga je... Vazhdo

October 15, 2009  :: news :: Comments Off on Novoizabrani ambasador Austrije u Ulcinju
Tags: , , , , ,

Jeta Faqolli, ne lidhje me Benin e “Kafazit”
Bota është vërtetë e vogël. Në edicionin e fundit të “Kafazit të Artë”, Jeta Faqolli ishte një nga këngëtaret e ftuara në shtëpinë e kafazierëve. Por, askush nuk do ta besonte se ajo kishte një simpati të kahershme për një nga personazhet e dala nga ky reality show. Bëhet fjalë për Arben Kasëmin, djaloshin nga Puka që krijoi aq shumë situata debati me Alban Rexhën. E pra, Beni dhe Jeta Faqolli janë në një lidhje dashurie, që ka nisur gjatë muajve të verës dhe që vazhdon aktualisht. Ata njihen prej... Vazhdo

October 14, 2009  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Jeta Faqolli, ne lidhje me Benin e “Kafazit”
Tags: ,

Pihet Dafina Zeqiri në lokalin natës “Flirt”, në Prishtinë.
Këngëtarja Dafina Zeqiri ka pirë dhe ka harxhuar një shumë të madhe të parave (më shumë se 200 euro) në një mbrëmje që është mbajtur në lokalin natës “Flirt”, në Prishtinë. Këngëtarja, e cila disa javë më parë kishte refuzuar që të shkojë në një ditëlindje të një adhurueseje të saj megjithëse fillimisht i kishte premtuar, gjatë fundjavave gjen argëtim nëpër lokale të ndryshme të Prishtinës duke harxhuar para me të dashurin e saj. Megjithatë, një burim ka thënë se Dafina është duke punuar... Vazhdo

October 14, 2009  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (2)
Tags:

Lider Force kritikovao Ulcinjsku vlast zbog budžeta i upozorio na nezakonitosti u radu
Cungu zove policiju Ulcinj – Lider Force Nazif Cungu rekao je ju?e da Ulcinj doživljava investicioni i administrativni fijasko i ocijenio da je zbog stanja u opštinskom budžetu vrijeme da reaguju ministarstva finansija i unutrašnjih poslova. On je kazao da je u prvih osam mjeseci, Opština od planiranih 16.220.000 eura ostvarila nešto više od tri miliona, što predstavlja realizaciju od 18,5 odsto. “Kada se od izvornih prihoda odbiju krediti, sredstva Egalizacionog fonda i nezakonito napla?ene komunalije iz prethodne godine,... Vazhdo

October 14, 2009  :: news :: Komente (1)
Tags: , ,

Albancima pet mandata ostalima prirodni prag
Podgorica – Albanci bi trebalo da imaju pet poslanika u Skupštini Crne Gore, dok ?e pitanje zastupljenosti ostalih nacionalnih manjina u parlamentu biti riješeno uvo?enjem prirodnog praga. To bi, prema pouzdanim informacijama “Vijesti”, moglo da bude kona?no rješenje zastupljenosti manjina u parlamentu, o kome ?e se do kraja nedjelje izjasniti ?lanovi Komisije za izradu izbornog zakonodavstva. Više izvora iz vladaju?e koalicije “Vijestima” je potvrdilo da su prethodnih dana intenzivirani pregovori na najvišem politi?kom... Vazhdo

October 14, 2009  :: news :: Comments Off on Albancima pet mandata ostalima prirodni prag
Tags:

Page 30 of 309« First...1020...2829303132...405060...Last »