Big Brother 2 Albania – Thashetheme

Sori, kandidati për deputet që nuk di programin e PDK
Këto pyetjet që kemi shkruar më poshtë, i janë drejtuar prej disa ditësh, Qetsorit, djalit fitues të BB 2. Në fakt, siç e shihni, janë pyetje pa përgjigje. Pse? Sepse Sorit i janë dukur aq të vështira pyetjet, sa nuk ka arritur t’u kthejë përgjigje. Por pyetjet nuk kanë qenë të vështira vetëm për Sorin, ato kanë qenë po aq të vështira dhe për anëtarët dhe drejtuesit e PDK-së, të cilët morën përsipër të organizonin takimin e SH2 me Sorin, por më pas, kur lexuan pyetjet e kuptuan që disave prej... Vazhdo
Qetsori Ferunaj : Pas Big Brother, Qetësori drejt Italisë
Mund te fitosh 50 mije euro dhe fame, por prape…dokumentet e qendrimit ne Itali jane me te rendesishme. Me mire se kushdo Qetsorin e kuptojne emigrantet por edhe te gjithe ata qe duhet te vuajne ne rradhet e ambasadave per te marre nje vize.. Gjeja e pare qe ka bere me urgjence fituesi i Big Brother ka qene nje udhetim i menjehershem drejt Italise. Shkaku sipas familjareve eshte rinovimi i dokumentave te qendrimit. Pas fitimit të 50 mijë eurove dhe një makine luksoze, si dhe lënies së shtëpisë më të komentuar të këtij... Vazhdo
Arjon Muca : Anjezen e pelqej por nuk e dashuroj
Cifti i veteshpallur ne “Big Brother”, Arjon -Anjeza, nuk jane tamam te tille. Kjo gje u vu re edhe gjate qendrimit te Arjonit brenda shtepise, pasi asgje nuk ndodhi me ta… Mjaftuan ca perkedhelje dhe nje puthje ne buze per t’u perfolur me tej per nje dashuri te madhe, por ja qe nuk eshte keshtu. I kontaktuar nga Sh2-shi, Arjoni ka pohuar diten e djeshme, se Anjezen e pelqen, por nuk e dashuron. Kete gje e ka diskutuar dhe me vajzen qe tashme ndodhet brenda ne shtepi. “Te dy e kemi pranuar kete fakt”,... Vazhdo
Qetsori Ferunaj fiton Big Brother Albania 2
Big Brother Albania 2: Adelajda Xhamani eliminohet
  Big Brother ka kominikuar se publiku ka vendosur qe (me ..% te votave) banori qe duhet te le menjehere shtepine, duke humbur perfundimisht mundesine per te fituar 70,000 euro eshte Adelajda Xhamani!  Vazhdo
Big Brother Albania 2: Bjordi Mezini eliminohet
  Big Brother ka kominikuar se publiku ka vendosur qe (me ..% te votave) banori qe duhet te le menjehere shtepine, duke humbur perfundimisht mundesine per te fituar 70,000 euro eshte Bjordi Mezini!  Vazhdo
Big Brother Albania 2: Ardian Pojana eliminohet
Big Brother ka kominikuar se publiku ka vendosur qe (me ..% te votave) banori qe duhet te le menjehere shtepine, duke humbur perfundimisht mundesine per te fituar 70,000 euro eshte Ardian Pojana!  Vazhdo
Big Brother Albania 2, Mimoza Krasniqi, Intervista
Moza: Takimi im me Polin dhe shkaku i mungesës së tij në spektakël Adela më ka zhgënjyer në shumë raste Moza si ndihesh tani që dole nga “Big Brother”? Shumë e lumtur dhe është një ndjesi shumë e veçantë që pata një eksperiencë të tillë. A ndien se ka ndryshuar diçka me ty, apo me botën përreth? Tek unë jo, thjesht tani njerëzit më njohin. A ishte “Big Brother” ashtu siç e prisje? Ishte shumë më bukur sesa e mendoja unë. A ke derdhur ndonjëherë lot atje brenda ? Po. Cili ka qenë... Vazhdo
Mimoza flet per banoret
  ADI Gjërat pozitive – Gazmor Gjërat negative – I pabesë Po ta kishe përballë çfarë do t’i thoshe? “Mbaji premtimet që jep”   PAVLINI Gjërat pozitive – Person pozitiv Gjërat negative – U fuste në disa debate pa vend Po ta kishe përballë çfarë do t’i thoshe? “Më vjen keq që dole herët nga shtëpia”   DRITANI Gjërat pozitive -I heshtur Gjërat negative – Shumë strikt, I dukej vetja lider, kur në të vërtetë ka qenë e kundërta Po ta kishe përballë çfarë do t’i thoshe?... Vazhdo
Analistët e reality-së, Virusi dhe Arjani: Ja kush do ta fitojë “Big Brother”-in sonte
E favorizuar është Adela, e cila si tip, duke gjykuar nga mesazhet, arrin të mbledhë ose simpati ekstreme, ose antipati ekstreme. Për Bjordin nuk ka ndonjë gjykim konstant, për Adin tregojnë histori të ndryshme, njëra prej të cilave thotë, madje, se do t’i jepet çmimi, edhe sepse dikush me rëndësi ka një “borxh” për t’i kthyer. Thuhet e ç’nuk thuhet.  Gjithsesi, presim sonte. Ndërkohë, dy analistëve të njohur të “Big Brother”-it në këtë “SH2”, u kemi bërë... Vazhdo

Page 1 of 12312345...102030...Last »