Ledina Çelo

Ledina, mami seksi tek “Miss Universi shqiptar”
Këngëtarja Ledina Çelo, ka qenë e ftuar speciale, midis shumë artistëve të tjerë pjesëmarrës në një spektakël bukurie të organizuarnga shqiptarët që jetojnë në Gjermani”Miss dhe Mister Universi shqiptar”. Ajo ka kënduar në këtë spektakël, i cili uzhvillua pak ditë më parë në Cyrih, këngët esaj më të reja dhe duke qenë që në njëkonkurs bukurie, edhe ajo është dukur sinjë Miss i vërtetë. Nisur nga fotoja mund tëthemi se Ledina i ka rivalizuar denjësishtMiss-et edhe pse disa vite më e madhe nëmoshë... Vazhdo

November 8, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Ledina, mami seksi tek “Miss Universi shqiptar”
Tags:

Ledina Çelo gati të kthehet me klip të ri në tregun muzikor
E dashur, e pëlqyer nga të gjithë, gjithmonë me këngë sensuale që janë kthyer në hite dhe të preferuarat e publikut. Është Ledina Çelo, këngëtarja që në këto dy dekada ka korrur suksese pafund, mes të cilëve është edhe përfaqësimi i Shqipërisë në Eurovizion. E zhvendosur në Gjermani, ajo jo vetëm ka krijuar familjen e saj, por nuk ka lënë as muzikën pas dore duke u bërë pjesë e charter-ave gjermanë. Por ja që ka ardhur për një këngë shqip. Dhe në këtë pikë zemra e saj rreh fort. Ndaj, kur vendosi... Vazhdo

October 1, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Ledina Çelo gati të kthehet me klip të ri në tregun muzikor
Tags:

Muzika Shqiptare – gjithë verën në restaurantin “Royal” Ulqin
Vera për këngëtarët është e mirë edhe për diçka tjetër. E tillë sepse i sjell jo pak të ardhura estradës kosovare. Tashmë shumica prej këngëtarëve kanë bërë kontrata me diskoteka dhe klube e kafe nëpër Ulqin, Durrës, Velipojë dhe vende të tjera bregdetare shqiptare, ku edhe do ta kallin me këngën e tyre, qoftë popullore e ndonjë ritëm tallava pas rakisë. Tashmë mësohet se këngëtari Mehedin Përgjegjaj – Meda është i rezervuar për të kënduar në Ulqin,në restaurantin Royal. Ja pra edhe nje pjese... Vazhdo

June 21, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Muzika Shqiptare – gjithë verën në restaurantin “Royal” Ulqin
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Ledina Celo: Mora ndihmëse, të më mësonte si të rrisja djalin
Në muzikën shqiptare vitet e fundit ka vend për të gjithë. Të rinj e të vjetër. Modernë e demode. Të gjithë synojnë suksesin. Disa ia dalin, të tjerë qëndrojnë në vend. E në këtë skenë gjigande për këtë vend të vogël, në të cilën hyjnë e dalin shumë këngëtarë ka gjithmonë nevojë për yje si ajo. Suksesi e ndjek gjithmonë, si në Shqipëri, ashtu edhe jashtë vendit. Këngët e saj klasifikohen në toplistat gjermane, kanë supershitje në internet dhe numërojnë mijëra shikime në Youtube. Kur bie... Vazhdo

January 24, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Ledina Celo: Mora ndihmëse, të më mësonte si të rrisja djalin
Tags: , , , , , ,

Ledina Çelo: Ju rrëfej jetën time pas lindjes dhe projektet që do lançoj në tetor
Pak muaj më parë është bërë nënë, duke sjellë në jetë djalin,  Erlisin,  i cili dita ditës po rritet dhe prindërve u jep më shumë jetë ndërsa shtëpia ka gjallëruar nga belbëzimet e para. Por ky fakt nuk e ka penguar Ledinën që të përgatitet për një rikthim të fuqishëm në muzikë. Pasi lançoi klipin “Dangerous” që u shndërrua hit në diskoteka, ajo pregaditet të godasë përsëri në shenjë, këtë rradhë me dy këngë të reja të cilat premierën do e kenë në muajin tetor. Për më shumë detaje,... Vazhdo

July 16, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Ledina Çelo: Ju rrëfej jetën time pas lindjes dhe projektet që do lançoj në tetor
Tags:

10 momentet e 2010-ës në muzikë
Dasmat shtatzëna Dasmat dhe shtatzënia këtë vit duket se ishin në modë. Të gjithë u martuan e të gjithë mbetën shtatzënë. Fillimisht, gjithçka duket se nisi me Tunën, e cila u martua në Kosovë, e më pas Blero lajmëroi për lindjen e vajzës së tij, Mihrije Braha foli për adoptim, Gerta Heta është shtatzënë e u martua, Dafina Zeqiri u fejua, po ashtu dhe Teuta Kurti, Elsa Lila është pesë muajsh, Arta Bajrami lindi, ndërsa Ledina Çelo pas një sesioni fotografik superhot tregoi se pret fëmijë. Urime dhe jetë... Vazhdo
Jeta e re e Ledina Çelos
Tiranë, 14 nëntor – Vetëm pak kohë më parë kemi mësuar se këngëtarja Ledina Çelo është në pritje të një bebeje dhe se momentalisht gjërat për të janë të lëna pezull. Gjithçka do të vijë me kohën kur Ledina të jetë stabilizuar në jetën e saj të re familjare. Por, ja që së fundmi për të gjithë fansat e saj në Facebook, Ledina ka hedhur një foto të re, një imazh që të gjithë e krahasojnë me një mbretëreshë, e cila ka jetën e saj të bukur si në përrallë. Siç edhe mund ta shihni në... Vazhdo

November 14, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Jeta e re e Ledina Çelos
Tags:

Ledina Çelo, çfarë nuk e kemi parë ndonjë herë
Tiranë, 21 gusht – Në formë të mirë fizike dhe me hite të reja, këngëtarja e njohur Ledina Çelo promovon rikthimin e saj pas gati dy vjetësh mungese në Shqipëri. Fotografi gjerman Tobias Froehner ka hedhur në faqen e tij në facebook disa foto nga seti fotografik i këngëtares. Ndërkohë, në Shqipëri, revista “Anabel” këtë javë i kushton faqen e parë këngëtares. Në brendësi të revistës, Ledina tregon për martesën, jetën në Gjermani, planet për skenën shqiptare dhe regjimin për të mbajtur trupin... Vazhdo

August 21, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Ledina Çelo, çfarë nuk e kemi parë ndonjë herë
Tags:

Ledina Çelo: Hyn në klasifikimet gjermane
Më më parë zbuluam këngën e re të këngëtares së njohur Ledina Çelo, “Dangerous”. Një këngë, që artisja e kishte përgatitur për tregun europian. Dhe ja në fakt duket se Çelo po ia arrin qëllimit. Një javë më parë kënga e saj ka hyrë në klasifikimin e këngëve në Gjermani. Kjo ka qenë edhe dhurata më e bukur që artistja ka marrë për ditëlindjen e saj që e kishte katër ditë më parë. Ndërkaq Ledina është duke shijuar martesën e saj, të cilën ka vendosur ta celebrojë edhe në një festë të... Vazhdo

February 13, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Ledina Çelo: Hyn në klasifikimet gjermane
Tags: ,